Kiedy można kąpać szczeniaka? Wash Dog porady

Kiedy można kąpać szczeniaka?

Kiedy w Twoim domu pojawia się szczeniak chcesz zrobić wszystko, żeby czuł się dobrze i bezpiecznie. Właściciele malucha starają się aby nie brakowało mu przysłowiowego ?ptasiego mleczka?. Odpowiednia karma, spacery, legowisko, zabawki, wizyty u weterynarza i pielęgnacja. No właśnie, ale co z pielęgnacją? Kąpiel, czesanie, przycinanie pazurów, czy to są sprawy szczeniaka czy dorosłego psa? Czy szczeniaka można kąpać? Oczywiście, że tak! 

KĄPIEL U HODOWCY

Jeśli kupujesz psa z dobrej hodowli, to hodowca przed wydaniem szczeniaczka powinien wykąpać go po raz pierwszy. W zależności od rasy i hodowli, pieska można odebrać już od 8 tygodnia życia. Piesek powinien być zaszczepiony zgodnie z kalendarzem szczepień, odrobaczony, zaczipowany. Powinien posiadać metrykę i książeczką zdrowia oraz być wykąpany, czyściutki i pachnący. 

KĄPIEL W DOMU

Jak tylko szczeniak pozna dobrze swój nowy dom a Ty zauważysz, że piesek potrzebuje kąpieli, możesz go wykąpać. Niestety w Polsce nadal można usłyszeć teorie, że psa się nie kąpie. Wiele osób powtarza, że nie należy kąpać wcale albo, że można go wykąpać dopiero, gdy ukończy rok. Nic bardziej mylnego. 

Zapamiętaj: Szczeniaka można kąpać!  Kup odpowiedni szampon i odżywkę dla szczeniąt, przygotuj ręcznik, suszarkę, smakołyki nagrody i wykąp swojego psa. To nic trudnego.

KĄPIEL POZA DOMEM

Kąpiel poza domem możesz umówić w salonie groomerskim, czyli u psiego fryzjera lub możecie się wybrać do samoobsługowej myjni dla psów Wash Dog EXPRESS. Na kąpiel poza domem możecie się wybrać już w 5 miesiącu życia psa. Pies jest wówczas po serii szczepień dla szczeniąt, które kończy około 3 miesiąca życia oraz po szczepieniu przeciwko wściekliźnie, które otrzymuje po ukończeniu 4 miesiąca.

Ważne, żeby od ostatniego szczepienia upłynęły co najmniej 2 tygodnie. Wówczas możecie czuć się bezpiecznie. 

Przed pierwszą wizytą u groomera warto do niego zadzwonić i porozmawiać o tym, jaki rodzaj pielęgnacji będzie najlepszy dla Twojego psa. Szczeniaki najczęściej zapisywane są na wizytę adaptacyjną, czyli na kąpiel, wyczesanie, przycięcie pazurów, czyszczenie uszu a jeśli są to psy długowłose na wycięcie sierści między oczami i pod ogonkiem. 

Mam nadzieję, że teraz już wiesz, kiedy można kąpać szczeniaka. Prawidłowa pielęgnacja psa jest równie ważna co odpowiednia karma i codzienny spacer. Im szybciej przyzwyczaisz do niej psa, tym milej będzie ją kojarzył. Powodzenia!

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog