5 sposobów na linienie psa - Wash Dog Porady

5 sposobów na linienie psa

Jesień i wiosna to czas linienia, czyli intensywnego gubienia sierści przez psa. Nie ma w tym nic dziwnego, jesienią pies przygotowuje się do zimy a wiosną oporządza przed latem. Wymiana sierści jest naturalnym procesem fizjologicznym. Jak sprawić, żeby sierść psa nie fruwała po całym domu? Przeczytaj poniższy artykuł i wypróbuj nasze sposoby.

  1. WYCZESYWANIE

Regularne wyczesywanie psa to klucz do sukcesu. Oczywiście idealnie byłoby czesać psa codziennie, ale nie oszukujmy się, prawie nikt z nas nie ma na to czasu. Zatem jeśli uda Ci się wyczesywać psa raz w tygodniu, to i tak będzie dobrze. Ważne, żeby do wyczesywania luźnego włosa używać odpowiednich narzędzi. Dla psów długowłosych idealna będzie szczotka pudlówka o średniej długości igłach oraz metalowy grzebień. Natomiast dla psów gładkowłosych najlepsza będzie gumowa szczotka z wypustkami.

  1. KĄPIEL

Jeśli chcesz, żeby cotygodniowe wyczesywanie było bardziej efektywne, koniecznie zdecyduj się na regularną kąpiel. O tym gdzie i jak to zrobić przeczytasz tutaj. Duże psy polecamy kąpać raz na kwartał, natomiast mniejsze rasy można kąpać raz w miesiącu lub częściej według indywidualnych potrzeb. Do kąpieli psa użyj szamponu przeznaczonego do jego sierści. Inny szampon zastosuj dla psów szorstkowłosych, inny dla długowłosych a jeszcze inny dla psów ze skłonnościami do alergii. Pamiętaj, że szczeniaki kąpiemy w specjalnym szamponie dla szczeniąt.

  1. SUPLEMENTY DIETY

Oprócz regularnych kąpieli i wyczesywania sierści niezwykle ważne dla dobrego stanu włosa są składniki karmy, którą podajesz psu. Nawet jeśli karma jest bogata w substancje odżywcze i zawiera komplet niezbędnych składników warto w okresie linienia wzbogacić psią dietę o suplementy wzmacniające sierść. Spróbuj wprowadzić do diety olej z łososia lub kryl a już po miesiącu ich stosowania powinieneś zauważyć różnicę.

  1. KALORYFER

Jesienią w naszych mieszkaniach rozpoczyna się okres grzewczy. Niestety suche powietrze i gorące kaloryfery już po kilku dniach sprawiają, że sierść w domu jest dosłownie wszędzie. Pies zaczyna w ekspresowym tempie zrzucać sierść, a ty nie nadążasz z jej sprzątaniem. Co zrobić? Przykręć kaloryfer i zadbaj o regularne wietrzenie wszystkich pomieszczeń, to pomoże!

  1. ODKURZACZ I MOP

Nie da się przejść okresu linienia bez odkurzacza w ręce. Nawet pomimo regularnych kąpieli i wyczesywania pies i tak będzie gubił pojedyncze włosy. Tak już po prostu jest i tego nie zmienisz. Jednak, jak utrzymać efekt posprzątanego mieszkania dłużej niż przez 1 dzień? Odpowiedź jest prosta, zawsze po dokładnym odkurzeniu całego mieszkania umyj na mokro podłogę mopem. To zawsze działa.

 

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog