Gdzie_kąpać_psa

Gdzie kąpać psa?

Gdzie kąpać psa? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli psów, którzy muszą lub po prostu chcą wykąpać swojego pupila. Czy domowa łazienka to odpowiednie miejsce? Czy są miejsca specjalnie dedykowane do psiej pielęgnacji? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się gdzie kąpać psa szybko i sprawnie.  

 

W DOMU 

Kąpiel w domu wydaje się najbardziej oczywista. Wprowadzasz psa do łazienki, kąpiesz go w wannie lub brodziku, suszysz i wyprowadzasz. Nic prostszego prawda? A jednak ten, kto próbował wykąpać psa w domowej łazience, wie, że teoretycznie wszystko się zgadza, ale w praktyce różnie to bywa. 

Oczywiście są psy, które po prostu wkładamy do wanny, kąpiemy i już, ale takich zwierzaków jest zdecydowanie mniej a raczej jest ich niewiele. 

Najczęściej wygląda to tak, że po próbie kąpieli psa w łazience do sprzątania mamy nie tylko łazienkę ale także całe mieszkanie. Pies jest w połowie mokry, bo nie dało się go dosuszyć i oczywiście w najlepszym razie obrażony na cały dzień. 

Niestety wanna i prysznic są dobre dla ludzi, ale nie dla zwierząt. Co zatem zrobić by kąpiel psa była dla wszystkich przyjemnością? Gdzie kąpać psa jeśli nie w domowej łazience? 

 

W OGRODZIE 

Wydaje się, że w dobrej sytuacji są osoby mieszkające w domu z ogrodem. To właśnie w ogrodzie większość właścicieli kąpiel latem swoje psy. 

Najczęściej taką kąpiel sprowadza się do spłukania psa wodą z węża ogrodowego. Jeśli lato jest gorące, to wszyscy mają dobrą zabawę, ale czy można nazwać to prawidłową pielęgnacją? 

Pies powinien zostać umyty odpowiednimi kosmetykami dla psów. Następnie jego sierść powinna być dokładnie spłukana a na końcu wysuszona i wyczesana. 

Ciężko sobie wyobrazić, że chlapanie w ogrodzie zastąpi taką kąpiel.

Dodatkowo pojawia się pytanie, co zrobić przez trzy kolejne pory roku? Przecież pies potrzebuje kąpieli również jesienią, zimą i wiosną? Gdzie zatem kąpać psa? 

 

U PSIEGO FRYZJERA 

Idealnym rozwiązaniem jest umówienie wizyty do groomera, czyli psiego fryzjera. 

W Polsce jest coraz więcej salonów piękności dla psów. W takim salonie możesz umówić psa na kąpiel, wyczesanie, strzyżenie lub trymowanie w zależności od tego, czego wymaga jego sierść.

Pamiętaj o tym, że na wizytę trzeba się umówić z wyprzedzeniem i nie każdy salon przyjmuje wszystkie psy. Niestety często duże i olbrzymie psy nie są przyjmowane w takich salonach, ponieważ warunki lokalowe na to nie pozwalają. 

Co jeśli nie udało Ci się zapisać do groomera lub termin oczekiwania na wizytę jest zbyt długi? Gdzie kąpać psa?

 

W SAMOOBSŁUGOWEJ MYJNI DLA PSÓW

Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z samoobsługowej myjni dla psów Wash Dog EXPRESS. Tu nie musisz się umawiać. Przyjeżdżasz kiedy chcesz i kiedy potrzebujesz.

Myjnie otwarte są codziennie i przez cały rok.

Odpowiednie kosmetyki do mycia psów podawane są bezpośrednio w maszynie a woda ma stałą temperaturę idealną do kąpieli. 

Pies stabilnie stoi w wannie a po umyciu możesz go wysuszyć profesjonalną suszarką wbudowaną w maszynę. 

Kąpiel w Wash Dog EXPRESS przebiega szybko i sprawnie. Nie musisz niczego ze sobą przynosić, wszystko czego potrzebujesz znajdziesz na miejscu.

Więcej o tym jak umyć psa w samoobsługowej myjni dla psów przeczytasz tutaj: https://washdog.pl/zrob-to-sam/jak-wykapac-psa-w-samoobslogowej-myjni-dla-psa/

 

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz już gdzie kąpać psa i od dziś kąpiel psa będzie dla Was czystą przyjemnością.

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog