5 zasad zimowego spaceru szczeniaka - WashDog

Blog categories

Comments

5 zasad zimowego spaceru szczeniaka

Za oknem piękna zima, śnieg i mróz zagościły na dobre. Twój szczeniak jest już coraz starszy i mógłby zacząć wychodzić na spacery, ale czy taka pogoda jest dla niego odpowiednia? Jak przygotować malucha na bezpieczny zimowy spacer? Poznaj 5 zasad zimowego spaceru szczeniaka i ruszajcie na śnieg!

ZASADA 1: KRÓTKI SPACER

Zimowy spacer powinien być dostosowany do warunków pogody, która aktualnie panuje. Jeśli jest bardzo zimno, wieje lodowaty wiatr i pada śnieg, to czas na bardzo krótki spacer. Natomiast jeśli świeci piękne słońce i wokół leży przyjemna warstwa śniegu, możecie zostać dłużej i oddać się zimowym harcom. Pamiętaj, że lepiej jest wyjść na kilka krótkich spacerów niż na jeden bardzo długi, na którym piesek może przemarznąć. Szczeniaki często nie potrafią powiedzieć stop dobrej zabawie i łatwo mogą się przeziębić.

ZASADA 2: UBRANIE

Szczeniaki to zmarźlaki, więc warto zaopatrzyć je w ubranko na śnieg. Odpowiednio dopasowane ubranie zabezpiecza przed zimnem a także chroni przed wilgocią. Mokry śnieg, deszcz czy błoto pośniegowe zostają na ubraniu i po spacerze sierść psa jest sucha i czysta. Zwróć uwagę na to, jak zapina się ubranie. Psy z dłuższą sierścią powinny unikać ubrań zapinanych na rzepy, ponieważ ciągną włos i tworzą kołtuny.

ZASADA 3: SUSZENIE

Po każdym zimowym spacerze należy wytrzeć ręcznikiem psie łapy,  a jeśli pies nie miał ubranka, to całe ciało. To bardzo ważne, żeby szczeniak nie chodził w mokrych łapkach po mieszkaniu. Jeśli ręcznik to za mało, użyj suszarki do włosów i wysusz sierść szczeniaka. Pamiętaj tylko o tym, aby strumień powietrza nie był gorący, bo oparzysz psa.

ZASADA 4: CIEPŁA WODA

Jeśli szczeniak wraca z zabawy w głębokim śniegu może przynieść na sobie tzw. ?kule śnieżne?. Najczęściej tworzą się one na brzuchu i łapach. Co z tym zrobić? Nie zostawiaj śniegu na psie, aż sam stopnieje. To mało komfortowe dla psa i grozi przeziębieniem. Zaśnieżonego szczeniaczka wstaw do wanny i delikatnie ciepłą wodą rozpuść śnieg. Kiedy śnieg zniknie, weź ręcznik, wytrzyj psa a następnie wysusz suszarką. Więcej na temat kąpieli szczeniąt  przeczytaj  tutaj.

ZASADA 5: ODPOCZYNEK

Po zimowym spacerze zapewnij szczeniakowi odpoczynek. Piesek jest zmęczony i powinien poleżeć spokojnie na swoim posłaniu, przytulić się do kocyka i pospać. Ty możesz zrobić to samo :). 

Mam nadzieję, że od teraz każdy zimowy spacer szczeniaka będzie dla Was bezpieczny i przyjemny.

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog